Özellikler

Haberler

Haberler bölümüne yazılımın bel kemiğidir malum haber scripti :)

Habere özel slug tanımlaması yapabilirsiniz. Slug tanımlamanız durumunda tüm linklerde tanımladığınız slug aktif olacaktır. Boş bıraktığınızda ise sistem haber başlığına göre otomatik slug oluşturur.

Slug yapısı slug içeren tüm bölümler için geçerlidir.

Aynı şekilde haber başlığı dışında özel bir listeleme başlığı da belirleyebilirsiniz. Listeleme başlığı tüm listeleme ekranlarında görünür ancak uutmayın detay sayfasında herzaman haber başlığı görüntülenecektir.

Resim alanı zorunludur ve genişliği en az 750px olmalıdır. Yüksekliği farketmez sistem otomatik olarak boyutlandıracaktır. Arzu ederseniz haber detay sayfasında resim görüntülemeyi kapatabilirsiniz.

Haberleri ileri zamanlı olarak oluşturabilirsiniz. Belirlediğiniz zaman gelene kadar haber yayınlanmayacaktır. Unutmayın haberlerin yayına alınabilmesi için durumunun "Yayında" olarak kaydedilmesi gereklidir.

Kategoriler

Haber ekleyebilmek için öncelikle kategoriye ihtiyacınız var. Her haberin mutlaka bir kategorisi bulunmalıdır. Eklediğiniz kategoriler siz ilgili menülere eklemedikçe hiçbir yerde görüntülenmeyecektir. Takibi urlini yazarak erişebilirsiniz. Anasayfada hangi kategorilerin görntüleneceğini buradan belirleyebilirsiniz. Anasayfaya koyduğunuz kategorileri göremiyorsanız telaş yapmayın. Kategoride hiç haber yoksa anasayfada görünmezler.

Galeriler

Galeriler için anasayfada özel bir alan ayrılmıştır. Eğer hiç galeriniz yoksa ilgili alan hiç görünmeyecektir. Mantık olarak bir galeri olmalı ve galerinin fotoğrafları olmalıdır. Önce galeriyi oluşturun ardından galeri resimlerine tıklayarak fotoğrafları yükleyin. Fotoğrafları tek tek yüklemenize gerek yok toplu olarak fotoğraf yükleyebilirsiniz. Zaten tek tek yükleyemiyorsunuz öyle bir özellik yok :) Fotoğrafları yükledikten sonra eğer her fotoğraf için bir yazı belirlemek isterseniz fotoğraf düzenleye tıklayarak yazı yazabilirsiniz.

Galerilerin 3 farklı gösterim şekli vardır.

  • Slider: Sağ sol oklar bulunur ve basınca fıtı fıtı kayarak değişir görseller.
  • Sayfalı: Klasik haber sitelerinin galerisi. Görsele tıkladıkça sayfa yenilenerek diğer görsele geçer. Trafik canavarı.
  • Sıralı: En sevdiğimiz. Görzeller tek sayfada alt alta sıralanır ve detay yazıları altında görünür. Çok moda artık.

Üyeler

Yorumlar

Slider

Sisteme istediğiniz kadar slider ekleyebilirsiniz. Slider resim boyutları 750x400px olarak boyutlanır. Slider üzerine başlık ve kısa açıklama ekleyebilirsiniz. Slider'a bağlantı vermeniz zorunludur. Verdiğiniz bağlantı ister site içi, ister site dışı olabilir. Herhangi bir kısıtlama veya kontrol bulunmamaktadır.

Dış bağlantı için http(s):// ön eki ile birlikte tam adresi yazınız. Örn: http://newsbull.org
İç bağlantı için domainden sonraki url'i yazmanız yeterlidir ancak isterseniz iç bağlantılarda da tam adresi yazabilirsiniz.
Örn: kategori/haber-adresi ya da http://newsbull.org/kategori/haber-adresi

Menü Yönetimi

Arama

Galeriler ve haberler içerisinde arama yapabilmektedir.

Sosyal Medya

Panel üzerinden sahip olduğunuz sosyal medyaları ekleyerek sitenizde gösterebilirsiniz. Font Awesome desteği de var hadi yine iyisin :)

Ayarlar

Modül Yönetimi